Organik Su Bazlı Propolis

 

Neptun Organik Su Bazlı Propolis, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesinindeki  kovanlardan elde edilmiştir.

Alkol içermeyen Neptun Organik Propolis, su bazlı organik bir üründür.

Patendli su bazlı propolis üretim tekniği ile elde edilmektedir.

patended

Organik ve İyi Tarım Ürünlerinin kontrol ve sertifikasyonunu gerçekleştiren EKOTAR tarafından denetlenmektedir.

ekotarKontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu EKOTAR, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, kontrol ve sertifikasyon faaliyetlerini Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmelikleri ve İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmeliklerine göre ve TS EN 45011 normlarına göre gerçekleştirmektedir.

Ekotar Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu (TR-OT-006) tarafından 02.12.2004 tarih ve 25659 sayılı Organik Tarım Kanunu ve kontrol edilmiş ve 18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğine göre kontrol edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

 

Bu Ürün ISO 22000 Belgesine Sahip Tesislerde Üretilmiştir.kalitest-iso-12000

ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi) Sertifika No:K-GG-1044

 

Organik Bal Nedir?

– Kimyasal kirliliğin olmadığı ve yerleşim yerlerinden en az 5 Km uzaklıktaki alanlarda; kontrol ve sertifikasyon şirketlerince kontrollü ve denetimli bir şekilde üretilen bala organik bal denir.

arilar_eriyen-ziftle_agac_recinesini_ayirt_edemezler

(Arılar yazın asfalt yolda eriyen ziftle, ağaç reçinesini ayırt edemez ve zifti alıp kovanına götürür. Bu bakımdan organik propolis için yerleşim yerlerinden en az 5km uzakta olması gerekmektedir.)

 

Organik Propolis Nedir?

Propolis, Arıların, kovandaki delikleri, çatlakları kapatmak ,zararlı bakteri, virüs ve mantarlardan korunması ve kovan içerisinde sterilizasyonu sağlamak amacı ile bitki reçinelerinden elde edilen balmumu kıvamında bir maddedir.

organik_propolis

Propolis e ait en eski bilgi MÖ 3000-5000 yıllarında, ölülerini propolisle mumyalayan eski mısırlılara aittir.

neptune_slider_bunlari_biliyormuydunuz

Organik Propolis üretimi de, organik bal gibi sınırlı oranda gerçekleşmektedir.

Türk Propolisi Neden Daha Kalitelidir?

Tüm Avrupa da 3000 Endemik bitki çeşidi varken Türkiye de ise 3700 un üzerinde endemik bitki çeşidi bulunmaktadır. Bu bakımdan organik üretilen Türk Propolisi, Dünyanın en kaliteli Propolislerinden birisidir.

Alkol İçermez

no-alcohol

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tibbi Biyokimya Ana Bilim Dalı Baskanı Prof.Dr. Orhan Değer tarafından su bazlı organik propolis üretilmiş ve patenti alınmıştır.