Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Avrupa da 3000 Endemik bitki çeşidi varken Türkiye de ise 3700 un üzerinde endemik bitki çeşidi bulunmaktadır. Bu bakımdan organik üretilen Türk Propolisi, Dünyanın en kaliteli Propolislerinden birisidir.

ekotarKontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu EKOTAR, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, kontrol ve sertifikasyon faaliyetlerini Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmelikleri ve İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmeliklerine göre ve TS EN 45011 normlarına göre gerçekleştirmektedir.

Ekotar Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu (TR-OT-006) tarafından 02.12.2004 tarih ve 25659 sayılı Organik Tarım Kanunu ve kontrol edilmiş ve 18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğine göre kontrol edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

Üretici Sertifika No:TR-OT-006-İ-2361kalitest-iso-12000

Üretici Kodu: TR-OT-006-İ-6100-05-001

Denetimler organik kovanlardan başlayıp, son nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar sürmektedir.

Neptune organik arı ürünlerinin analizleri düzenli olarak yapılmakta olup, içlerinde herhangi zararlı bir madde veya zift bulunmamaktadır.

Bu Ürün ISO 22000 Belgesine Sahip Tesislerde Üretilmiştir.

ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi) Sertifika No:K-GG-1044

neptune_urun_kutu

arilar_eriyen-ziftle_agac_recinesini_ayirt_edemezlerArılar yazın asfalt yolda eriyen ziftle, ağaç reçinesini ayırt edemez.Zifti alıp kovanına götürür. Bu bakımdan organik bal için yerleşim yerlerinden en az 5km uzakta olması gerekmektedir.Neptun Organik Propolis, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesinin 1500m üzerindeki dağlarının, kır çiçeklerinden elde edilmiştir.

neptune_urun_kutu

Propolis saf olarak insan vücudunun sindirimine uygun değildir.

no-alcoholGenellikle etil alkolle muamele edilerek alkol bazlı propolis üretilmektedir.

Dünyada ilk defa Karadeniz Teknik Üniversitesi Tibbi Biyokimya Ana Bilim Dalı tarafından su bazlı alkol içermeyen organik propolis üretilmiştir.

Neptune Organik Propolis Su Bazlıdır. Alkol İçermez.
neptune_urun_kutu

Su bazlı organik propolis in günlük kullanımı ;10Kg başına 2 damladır. Yani 70 Kg lık bir insan günde 14 damla tüketebilir.

Organik su bazlı alkol içermeyen propolisi yarım bardak suya damlatarak tüketebilirsiniz.
neptune_urun_kutu

Arı ürünleri alerjisi olan, astım ya da yüksek alerji riski taşıyanların arı ürünü tüketmemesi önerilmektedir. Hamilelerde, emziren annelerde ve 2 yaş altı çocuklarda güvenlik verisi bulunmaması nedeniyle doktora danışılmadan kullanılmaması önerilmektedir.