Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Avrupa da 3000 Endemik bitki çeşidi varken Türkiye de ise 3700 un üzerinde endemik bitki çeşidi bulunmaktadır. Bu bakımdan Türk Propolisi, Dünyanın en kaliteli Propolislerinden birisidir.

ekotarKontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu EKOTAR, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, kontrol ve sertifikasyon faaliyetlerini Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım Yönetmelikleri ve İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmeliklerine göre ve TS EN 45011 normlarına göre gerçekleştirmektedir.

Ekotar Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu (TR-OT-006) tarafından 02.12.2004 tarih ve 25659 sayılı Organik Tarım Kanunu ve kontrol edilmiş ve 18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğine göre kontrol edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

 

Denetimler kovanlardan başlayıp, son nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar sürmektedir.

 

Bu Ürün ISO 22000 Belgesine Sahip Tesislerde Üretilmiştir.

ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi) Sertifika No:K-GG-1044

neptune_urun_kutu

arilar_eriyen-ziftle_agac_recinesini_ayirt_edemezlerArılar yazın asfalt yolda eriyen ziftle, ağaç reçinesini ayırt edemez.Zifti alıp kovanına götürür. Bu bakımdan organik arıcılık için yerleşim yerlerinden en az 5km uzakta olması gerekmektedir. Neptun Organik Su bazlı Propolis, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesinin ana arter yola en az 5km mesafedeki kovanlardan elde edilir. Bal arılarının uçabileceği mesafe de 5 km dir.

 

 

no-alcohol

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tibbi Biyokimya Ana Bilim Dalı Baskanı Prof.Dr. Orhan Değer tarafından su bazlı  propolis üretilmiş ve patenti alınmıştır.

Neptune organik su bazlı propolis mikroteknoloji ile üretilmektedir.

Neptun Organik Propolis su bazlı organik bir üründür, alkol İçermez.
neptune_urun_kutu

Kullanım miktarı vücut ağırlığına göre değişmektedir.

4-10 ve 11 yaş ve üzeri bireyler için her 10 kg’lık vücut ağırlığı için günde 2 damla (60 mg) kullanılması tavsiye edilir. Sabahları aç karnına yarım bardak suya damlatılarak tüketilebilir.  Örneğin 70 kg’lık bir birey günde 14 damla (420 mg) kullanmalıdır.

Kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız.


neptune_urun_kutu

Arı ürünleri alerjisi olan, astım ya da yüksek alerji riski taşıyanların arı ürünü tüketmemesi önerilmektedir.

Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.